İnstagram Havadisleri

Komidindeki Kitap

Beyaz Perdem

4 Temmuz 2013

Toki o kakeru shoujo (Zamanda sıçrayan kız) (2006)

Makoto Konno, zamanının çoğunu arkadaşlarıyla beyzbol oynayarak geçiren bir lise öğrencisidir. Bir gün kimya laboratuvarında garip bir nesnenin üzerine düşer ve zamanda sıçrama yeteneğine sahip olur. Yeni gücüyle canının istediği şekilde davranmaya başlar fakat çok geçmeden işler içinden çıkamayacağı şekilde karmaşıklaşmaya başlayacaktır.

Konusu, Japonya'da 1972 yılında yayınlanan "Toki wo kakeru Shoujo" romanından uyarlanmış. Anime, konu olarak bu romana benziyor olsa da olaylar, romandaki zamanın yaklaşık 20 yıl sonrasında geçiyormuş ve anime baş karakteri Makoto, romandaki baş karakter Kanako'nun yeğeniymiş.

Çok keyif alarak izlediğim bir anime. Önce bir sitede, filmin müziklerinden birine denk gelip araştırarak animesine ulaşmıştım.(O müzik de şu oluyor...) Her şeyiyle çok beğendiğim, abartıdan uzak fakat şahane bir anime. Hala izlemediyseniz en yakın zamanda izlenecekler listenize koyun derim. :)

Ödüller: Japon Akademi Ödülü - En İyi Animasyon Filmi (2007) Hochi Film Ödülleri - Özel Ödül (2006) Mainichi Film Yarışması - En İyi Animasyon Film (2007) Sitges / Katalonya Uluslararası Film Festivali - En İyi Animasyon Film (2006)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Olmak istediğim yer, olmak zorunda olmadığım yer....

Olmak istediğim yer, olmak zorunda olmadığım yer....
olmak zorunda olmadığım yer....

İzleyiciler